Bojový klub futbalistov Slovan

Bratislavský Slovan má za sebou posledné vystúpenie v druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži za sezónu 2011/2012. Aj napriek vyjadreniam pána Weissa po prvom zápase na Salzburgu, že doma tohto súpera Slovan porazí, výsledková realita tomu aj napriek, trúfam si povedať ,ideálnej príležitosti nezodpovedá. Včerajší večer však krásne ukázal, že futbalisti Slovana až na azda dve výnimky hrať futbal nevedia, a pán Weiss útočne hrať nevie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ale poďme poporiadku. Základná zostava, ktorá vybehla na ihrisko, jasne ukázala, že Weiss neustúpi od svojho „útočného" rozostavenia ani o jediný post, a tak sa na hrote tentokrát od úvodu ukazoval Lačný. Zato obrancov a defenzívnych záložníkov bolo toľko že si miestami zavadzali. No diváci na Pasienkoch zažili úvod ako hrom. Po benevolentne prehliadnutom faule na Hierländera otvoril skóre hneď po dvoch minútach Lačný, aby ten istý hráč o ďalšie tri minúty spracoval dlhý nákop od Hada, dovolím si tvrdiť že najlepšieho hráča Slovana na ihrisku, a rozvlnil sieť za neistým Walkem druhý krát. Nechelo to žiadne veľké umenie, stačilo aktívne dostupovať hráčov už pri rozohrávke v hĺbke poľa hostí, a razom bolo 2-0 a úvod ako z rozprávky. Tým sa však rozprávka skončila. Dva góly v sieti neboli výsledkom zmeny štýlu hry Slovanistov, ale chýb hráčov Salzburgu. A tak sa po tomto úvodnom „antré" Slovanu, ktoré akoby ani k predstaveniu nepatrilo, všetko vrátilo do „svojich" koľají. Dlhé nakopávané lopty, ktoré klasicky vypojovali z hry zálohu, neviedli k ďalšiemu hmatateľnému výsledku, naopak, zbytočne donútili hráčov ako Guedé či úplne vygumovaného Halenára zbiehať pre loptu až k vlastnej šestnástke. Väčšina hráčov však 7 z 10 súbojov o loptu zakončí faulom, a tak sa po jednej z takých situácii do lopty oprel Jantscher, Guedé zahral rukou a jedenástka bola na svete. Gól hráčov Salzburgu ešte viac nakopol, hra domácich predstavovala bohužiaľ minimálnu hrozbu pre hosťujúcich obrancov, a tak sa zväčša hralo už len pred šestnástkou Slovana. Odtiaľ sa však góly nedávajú, a tak prišla chyba - celý rad chýb. Zlá rozohrávka Hrošša na Kolčáka, ktorého ďalšie zlé vyhodnotenie situácie viedli k tomu že Leonardo si loptu spracoval, vystrelil a nedal Hroššovi šancu. Na góly bohatý polčas sa tak skončil spravodlivou remízou.

Po polčase sa obraz hry takmer vôbec nezmenil. Salzburg mal loptu na svojich kopačkách, snažil sa rozširovať ihrisko, pretože do postavenia 4-5-1, ktoré predvádzal Slovan sa len ťažko presadzovalo. Nechápem Weissa, prečo nevysunul k Lačnému druhého útočníka, veď hráme v skupine posledný zápas, ide o to predviesť sa. A tak druhý polčas odohral utopený vpredu Lačný, ktorý loptu veľakrát nevidel, Halenár sa zahral na obrancu a Šebo ani neviem že hral, ak by sa občas nepohádal s rozhodcom. Výsledkom teda bol zákonite tretí gól v našej sieti, aj keď prišiel po nešťastnom teči Hada. Hostia však trestuhodne zahodili ďalšie šance na zvýšenie náskoku, a tak mohla prísť ešte dráma na záver, to by však museli domáci držať loptu na kopačkách a vládať.

Celkovo vyznel zápas na vlas rovnako ako predošlé. My bojujeme, futbal nehráme. A tak sme boli všetci po zápase upracovaní, tréner Weiss chválil ako zápas odmakali a ako ho potešila hra. Nikto mu jeho slová o odmakaní neberie, ale futbal nie je boj v aréne, futbal je hra. A my sme včera opäť nehrali - preto sme prehrali....

Daniel Horecký

Bloger
  • Počet článkov:  31
  •  |
  • Páči sa:  0x

Jedno osobné stretnutie povie o človeku tisíckrát viac ako tisíc ním napísaných slov. Zoznam autorových rubrík:  DopravaŠportPolitikaEkonomikaSúkromnéNezaradené